مثلا ...
انا عايز اجيب عربيه اسبرنزا تيجو 1600 سى سى
عربيه سعرها 80000 جنيه
عايزين نجيبها تقسيط
قدامنا حاجه من اتنين اما اننا ندى ضمانات مختلفه وكتير
يا ندفع نص المبلغ وكده هيبقى مفيش اى حاجه مطلوبه الا البطاقه و سؤال عادى عنك فى مكان اقامتك ياخد من اسبوع ل10 ايام
نسيت اقول ان فيه 1000 جنيه هيندفعو لجديه الطلب و الاستعلام فى البدايه
المهم بعدها هندفع نص المبلغ
اللى هو 40000 جنيه هيزيدو طبعا 3 او 4 الاف تامين وترخيص وخلافه
بعد كده هيفضل 40000 جنيه
هيقولولك ان الفايده 7 % ولما يحسبوهالك هتلاقيها 9 % وده فى كل حته
يعنى
لو عايز تقسط على سنه هيبقى
40000 * 9% = 3600
3600 + 40000 = 43600
43600 / 12 = 3633 جنيه قسط شهرى
لو عايز تقسط على سنتين هيبقى
40000 * 18% = 7200
7200 + 40000 = 47200
47200 / 24 = 1966 جنيه قسط شهرى
لو عايز تقسط على 3 سنين هيبقى
40000 * 27% = 10800
10800 + 40000 = 50800
50800 / 36 = 1411 قسط شهرى
لو عايز تقسط على 4 سنين هيبقى
40000 * 36 % = 14400
14400 + 40000 = 54400
54400 / 48 = 1133 جنيه قسط شهرى
لو عايز تقسط على 5 سنين هيبقى
40000 * 45 % = 18000
18000 + 40000 = 58000
58000 / 60 = 966 جنيه قسط شهرى
بس خلاص
ptmnlo123per172